
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1.2 nF |
| Voltage Rating (DC) | 20 V |
| Length | 8 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 17 V |
| Packaging | Reel |
| Depth | 6.3 mm |
| RoHS | Compliant |
| Lead/Base Style | J-Lead |
| Max Voltage Rating (DC) | 20 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 11 months ago) |
| Clamping Voltage | 53 V |
| Varistor Voltage | 27 V |
| Max Voltage Rating (AC) | 17 V |
| Max Surge Current | 100 A |
| Clamping Current | 1 A |
| Voltage Tolerance | 10 % |
| Surge Energy Rating | 500 mJ |
| Peak Surge Current | 100 A |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
